درباره ما

همیشه وقتی که داشتم داخل سایت های خارجی گشت‌وگزار انجام می‌دادم، کلی ایده ازشون به ذهنم می‌رسید که چقدر جالب می‌شد اگه اینکار رو هم بکنن اون کار رو هم بکنن و هزار تا چیز دیگه.

و همیشه از این موضوع ناراحت بودم که چرا سایت ایرانی خوبی در حوزه‌ای طلا و جواهرات نداریم که بخواد به طور کلی پوشش بده مطالب مربوط به حوزه‌ای طلا و جواهر رو. البته نمونه خارجی زیادی هم راجب این موضوعی که گفتم پیدا وجود نداره. میشه گفت اصلا وجود نداره.

واسه همین تصمیم گرفتم از شغل خودم بیام بیرون و این سایت رو طراحی کنم و شروع کنم اهدافی که برای خودم داشتم رو پیاده سازی کنم.

من مجتبی صداقت کردار هستم. شغل های مختلفی رو طی ۲۸ سالی که طول کشیده تا این مطلب رو دارم می‌نویسم داشتم و دقیقا یادم نمیاد کی ولی میشه گفت وسط‌ سال ۹۵ بود که از شغل قبلی خودم که انبارداری یک کارخانه در حال ساخت بود استعفا دادم و اومدم بیرون و به پیشنهاد یکی از دوستانم یک کارگاه طلا و جواهر سازی رو تاسیس کردیم که شغل اصلی من طراحی زیورآلات با نرم‌افزار بود و کلی مسئولیت شغلی دیگه.

اون کارگاه برشکسته شد و من موندم با کلی بدهی و یک عالمه تجربه گران بها، و مهمترین چیزی که برای من اتفاق افتاد ایجاد علاقه شدید به طلا و جواهرات بود.

من کار طراحی رو خیلی خوب از پسش بر اومدم و پیشرفت های زیادی کردم و خیلی کارهای دیگه‌ای رو تونستم پیش ببرم.

جاهای مختلفی رفتم کار طراحی زیروآلات انجام دادم. به صورت تخصصی مدت زیادی کارم کار کردن با دستگاه‌های پرینت سه بعدی رزینی بود که عاشق اون کار بودم و بسیار عالی با انواع دستگاه‌ها به لطف پروردگار تونستم کار بکنم و به تجربه‌های خودم اضافه کنم.

من قبل این سایت یک سایت دیگه داشتم که روی اون طرح‌های (فایل های سه بعدی، یا نرم‌افزای) رو داشتم میفروختم که طرح ها خارجی بود و از سایت های مختلف خارجی خرید رو انجام می‌دادم. اون موقع که سایت رو زدم آخرین روزای دلار ۳۵۰۰ تومنی بود که یهو دلار شد ۱۴ هزار تومن و من با کلی هزینه دوبار بر شکست شدم.

اونجا بود متوجه شدم احتیاج دارم که تجربه خودم رو بیشتر کنم و نقدینگی بیشتری احتیاج دارم و باز هم شروع کردم به کار کردن داخل کارگاه‌های طلا و جواهر سازی و تونستم تجربه های خیلی خوبی رو داشته باشم.

با گرون شدن طلا و دلار میشه گفت صنف طراحی طلا و جواهر از بین رفت تقریبا. البته که همچنان خیلی ها دارن با درآمدهای عالی کار میکنن اما برای من داخل طراحی دیگه جای پیشرفتی وجود نداشت با توجه به دایره ارتباطاتم چون رفته بودم سمت بازاریابی شبکه های اجتماعی برای گالری های طلا و جواهر، مشتری کمتری داشتک که بهم سفارش طراحی بده که البته بدون مشتری نبودم امکان پیشرفت بود ولی من خواستم که ریسک کنم و برم سمت رویای خودم که یک سایت کامل برای طلا و جواهرات بود.

سایت هنر طلا رو تاسیس کردم و حدود ۱۲ ماه طول کشید تا من بتونم سایت رو با اصولی که می‌خوام طراحی و پیاده سازی کنم که زحمت خیلی خیلی خیلی زیادی رو طلبید و چقدر من روزانه به بن‌بنست می‌رسیدم و چه اتفاق‌های رو که تجربه نگردم.

شکر خدا الان تونستم سایت رو به مرحله‌ای برسونم که بتونم داخلش شروع کنم به فعالیت‌های که قصد انجامشون رو دارم.

گوشه‌ای از فعالیت‌های که قصد انجام دادنشون رو دارم این‌ها هست:

  • فروش طلا و جواهرات، به صورت آنلاین همراه با نقد و بررسی از دیدگاه خودم.
  • فروش زیورآلات نقره و بدل با کیفیت، به صورت آنلاین همراه با نقد و بررسی از دیدگاه خودم.
  • فروش فایل‌های آماده زیورآلات.
  • طراحی سایت های طلا و جواهر برای گالری های طلا و جواهر.
  • آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ویژه گالری های طلا و جواهر و کسانی که قصد دارن به صورت اینترنتی زیورآلات بفروشن.
  • قرار دادن بروزترین مدل‌های طلا و جواهرات جهت ایده گرفتن کارگاه ها و گالری ها برای سایت
  • و بسیاری از موارد دیگر که داخل سایت به مرور قرار خواهند گرفت

بدیهی است که برای پیاده سازی موارد ذکر شده زمان زیادی رو پیش رو داریم.

برای شما خواننده و همراه گرامی که این مطلب را لطف کردید مطالعه کردید، آرزوی سلامتی و شادی از سمت پرودرگار بزرگ دارم.

ارادتمند شما مجتبی صداقت کردار.

فهرست